Aktualnie znajdujesz się na: Strona głównaOfertaGIMNASTYKA

GIMNASTYKA

  • Prowadzone przez nas zajęcia z gimnastyki dzieci, młodzieży i dorosłych mają na celu wszechstronny, równomierny i symetryczny rozwój ciała, wzmocnienie mięśni, wyrobienie szybkości, zwinności i koordynacji ruchowej oraz kształtowanie prawidłowej, zgrabnej sylwetki. Zajęcia będą doskonałym przygotowaniem (kondycyjnym, siłowym, wytrzymałościowym) do praktycznie każdej innej dyscypliny sportowej. Proponujemy zajęcia ogólnorozwojowe oraz naukę podstawowych elementów gimnastycznych.

    GIMNASTYKA DLA DZIECI I DOROSŁYCH

    Sport uprawiany jest przez dziewczęta w wieku od około 4 do 24 lat. Gimnastyczki, prócz ćwiczeń rozciągających i gibkościowych, dla poprawy gracji i równowagi oraz koordynacji ruchowej i rytmicznej.

    Gimnastyka trenowana rekreacyjnie, jest sposobem zaspokojenia naturalnej dla człowieka potrzeby ruchu. W dzisiejszej dobie cywilizacji, społeczeństwo spędza coraz więcej czasu w pozycji siedzącej, co ma miejsce w szkole, w pracy, powodując upośledzanie aparatu ruchu człowieka. Bardzo często młodzież i dorośli, a nawet już dzieci, mają wady postawy.Oddalamy się od fundamentalnego przeznaczenia wynikającego z budowy człowieka, czyli ruchu. Brak ruchu, wysiłku i treningu powodują, że podstawowy element motoryczny człowieka, czyli mięśnie i ścięgna, nie dość, że z trudem spełniają swoją funkcję, to dodatkowo nie chronią nas przed dolegliwościami wynikającymi właśnie z takiego stylu życia.

    Galeria: csw.net.pl/1111/galeria